VVV'03 partnerclub van de week bij VVV-Venlo

Vanavond een speciale gast als PartnerClub van de week, de moeder en voorloper van VVV-Venlo, VVV’03 uit Venlo. “Nul dreej” is opgericht op 7 februari 1903 en bestaat dus al 114 jaar. Een van de eerste voetbalteams in Venlo was THOR (Tot Heil Onzer Ribbenkast). Ook de vereniging De Gouden Leeuw trapte in die tegen een bal. Na enkele naamswijzigingen, waaronder Valuas, werd op 7 februari 1903 VVV opgericht. Later is THOR opgegaan in VVV. De bijnaam van VVV was The Good Old. De club heeft een roemrijke historie met zelfs het winnen van het Zilveren Bal-toernooi in 1954 bij Sparta. Dit was in die tijd een van de meest prestigieuze voetbaltoernooien in Nederland en had meer aanzien dan de KNVB-beker. In de finale werd Xerxes met 3-1 verslagen. Inmiddels deed het officieuze profvoetbal zijn intreden in Nederland en werd op 3 augustus 1954 Sportclub Venlo opgericht. Na de goedkeuring en invoering van het profvoetbal fuseerde Sportclub Venlo met VVV en de nieuwe naam werd Sportclub VVV’03. Twee dagen later werd de eerste competitiewedstrijd uit tegen Ajax met 2-3 gewonnen. Het hoogtepunt uit de historie van VVV werd behaald in het seizoen 1958-1959 met het behalen van de KNVB-beker na een 4-1 overwinning in de finale op ADO. Op 1 juli 1966 kwam er een stichting voor het behoud van het betaald voetbal in Venlo. Het amateurgedeelte werd afgesplitst (VVV’03) en de profclub ging verder onder de naam FC VVV (het huidige VVV-Venlo). De geel-zwarten van VVV’03 zullen vanavond ook deelnemen aan de VVV-Doelpuntenbokaal. De jeugdspelers Volkan Atabay, Daan Breuren, Ibrahim Menjor, Gyon Steegh en Jesse Vijver zullen proberen doelman Jens Creanmehr van VVV-Venlo O15 het nakijken te geven. Voor meer informatie van deze Venlose amateurclub zie de website www.vvv03.nl .

VVV’03 MIDDENMOTER

Gyan Steeh (3), Jesse Vijver (3) en Volkan Atabay (1) scoorden in totaal 7 punten voor PartnerClub van de week VVV’03 in de competitie om de VVV-Doelpuntenbokaal. Daan Breuren en Ibrahim Menjor wisten doelman Achraf Fennich van VVV-Venlo O13 niet te verslaan. “Nul dreej” bezet met plaats 6 een plaats in de middenmoot van het klassement.

Stand 2016-2017;

1. vv Baarlo 10 punten
2. SV Venray en Venlosche Boys 9 punten
4. SVC 2000 en SVEB 8 punten
6. VVV’03 7 punten
7. GFC’33, Hülser SV (Dui) en SVOC’01 6 punten
10. DJK SV Fortuna Dilkrath (Dui) en SV Melderslo 5 punten
12. Grün Weiss Vernum (Dui) 4 punten
13. RKSV Wittenhorst 3 punten